اخبار مربوط به برخی مقالات منتشر شده اخیر در مجله مطالعات علوم پزشکی ارومیه

 | تاریخ ارسال: 1402/7/23 | 
مقایسه اثربخشی آموزش مهارت تنظیم هیجان مبتنی بر مدل‌های Gross و Linehan بر سلامت روان مادران کودکان مبتلا به اختلالات هماهنگی حرکتی (DCD): این مطالعه اثرات دو مدل آموزش تنظیم روانی سلامت روان مادر و لینهان، گروها را با هم مقایسه کرد. کودکان مبتلا به DCD نتایج نشان داد که هر دو مدل با آموزش نحوه تنظیم احساسات مادران، سلامت روان مادران را بهبود بخشیدند.

مقایسه‌ی پیامدهای بیهوشی استنشاقی در کودکان تحت جراحی‌ترمیم هرنی اینگوئینال تحت بیهوشی عمومی: این مطالعه نتایج بیهوشی استنشاقی را در کودکانی که تحت بیهوشی عمومی جراحی ترمیم فتق مغبنی انجام داده بودند، ارزیابی کرد. نتایج نشان داد کودکانی که سوفلوران دریافت کرده بودند به داروهای آرامبخش بیشتری مانند میدازولام یا ترکیبی از میدازولام و سایر داروها نیاز داشتند. سوفلوران همچنین باعث تهوع و استفراغ بیشتری نسبت به برخی داروها مانند پروپوفول می شود.

تأثیر تمرین راه رفتن بر مقاومت انسولین، نیمرخ لیپیدی و تغییرپذیری ضربان قلب در سالمندان دارای دیابت نوع ۲: این مطالعه اثرات ورزش پیاده روی را بر مقاومت به انسولین، پروفایل لیپیدها و تغییرات ضربان قلب در سالمندان مبتلا به دیابت نوع ۲ بررسی کرد. نتایج نشان داد که ورزش پیاده روی باعث بهبود مقاومت به انسولین و تغییرات ضربان قلب در سالمندان مبتلا به دیابت نوع ۲ شد. بنابراین ورزش پیاده روی به عنوان راهی برای کاهش عوارض قلبی عروقی در این جمعیت پیشنهاد می شود.

ارتباط بین مقادیر آستانه چرخه (Ct) و پیامدهای بالینی در بیماران مبتلا به کووید-۱۹: این مطالعه این فرضیه را آزمایش کرد که مقدار Ct SARS-CoV-۲ می تواند شدت، نتیجه و مرگ و میر COVID-۱۹ را نشان دهد. نتایج نشان داد که در بیماران مبتلا به کووید-۱۹ که در بیمارستان بستری شده بودند، بار ویروسی SARS-CoV-۲ با مرگ و میر و بستری شدن در ICU مرتبط بود. نتایج نشان داد که مقدار Ct می‌تواند به شناسایی بیمارانی که در معرض خطر بالاتری برای پیامدهای شدید COVID-۱۹ هستند کمک کند.

مقایسه تأثیر دهان‌شویه کلرهگزیدین با دهان‌شویه گیاهی دینه در پیشگیری از پنومونی ناشی از ونتیلاتور در بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه: این مطالعه اثرات دهانشویه کلرهگزیدین را در بیماران مبتلا به دهانشویه socibalatorwashionah در پیشگیری از تهویه دهان در بیماران مبتلا به ونتیلاتور هر دو مقایسه کرد. CU. نتایج نشان داد که تفاوتی بین دهانشویه کلرهگزیدین و دهانشویه دینا در پیشگیری از پنومونی ناشی از ونتیلاتور در بیمارانی که تحت تهویه مکانیکی بودند، وجود ندارد.

کووید-۱۹ شدید و عوامل مرتبط با آن در زنان باردار: یک مطالعه مقطعی چند مرکزی: یک مطالعه مقطعی چند مرکزی: این مطالعه میزان و عوامل ابتلا به COVID-۱۹ شدید را در زنان باردار ایرانی ارزیابی کرد. نتایج نشان داد که زندگی در مناطق شهری و داشتن سطح تحصیلات بالاتر از عوامل محافظت کننده بودند. تب، تنگی نفس و تشخیص COVID-۱۹ در سه ماهه دوم بارداری از عوامل خطر بستری شدن در بیمارستان بود. نتایج بر نیاز به تشخیص و درمان زودهنگام برای زنان باردار که آزمایش COVID-۱۹ مثبت داشتند تأکید کرد.
 

دفعات مشاهده: 1472 بار   |   دفعات چاپ: 154 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله مطالعات علوم پزشکی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2024 CC BY-NC 4.0 | Studies in Medical Sciences

Designed & Developed by : Yektaweb