دوره 28، شماره 3 - ( ماهنامه خرداد 1396 )                   جلد 28 شماره 3 صفحات 192-205 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

Mojaddar Langroodi A, Tajik H. Antimicrobial effects of hydroalcohol sumac extract with chitosan containing Zataria multiflora Boiss essential oil on beef meat in normal and modified atmosphere packaging. Stud Med Sci. 2017; 28 (3) :192-205
URL: http://umj.umsu.ac.ir/article-1-3781-fa.html
مجدر لنگرودی علی، تاجیک حسین. اثرات ضد‌میکروبی عصاره سماق با پوشش خوراکی کیتوزان حاوی اسانس آویشن شیرازی بر گوشت قرمز در بسته بندی اتمسفر اصلاح شده و معمولی. مجله مطالعات علوم پزشکی. 1396; 28 (3) :192-205

URL: http://umj.umsu.ac.ir/article-1-3781-fa.html


دانشگاه ارومیه ، drali_ml2@yahoo.com
چکیده:   (4748 مشاهده)

پیش‌زمینه و هدف: گوشت گاو به دلیل داشتن مواد مغذی ضروری، مستعد فساد میکروبی بوده و در طبیعت دچار فساد می­گردند. امروزه بسیاری از مصرف‌کنندگان، به دلیل اثرات جانبی نگه­دارنده­های شیمیایی نظیر سرطا­ن­زایی و ناقص الخلقه­زایی متقاضی استفاده از جایگزین­های طبیعی آن‌ها می­باشند.

مواد و روش­ها: در این مطالعه اثر عصاره آبی-الکلی سماق (2 درصد و 4 درصد)، اسانس آویشن شیرازی (1 درصد) و کیتوزان به‌تنهایی و به شکل ترکیبی بر خصوصیات میکروبی گوشت قرمز در بسته­بندی معمولی و بسته­بندی اتمسفر اصلاح‌شده (80 درصد اکسیژن و 20 درصد دی‌اکسید کربن) در دمای یخچال موردبررسی قرار گرفتند. نمونه­ها به مدت 20 روز در دمای چهار درجه نگه­داری و در روزهای صفر، چهار، هشت، 16 و 20 مورد آزمایش قرار گرفتند.

یافته­ها: کاهش معنی­داری در شمارش کلی باکتری­ها، باکتری­های اسیدلاکتیک، گونه­های سودوموناس، خانواده انتروباکتریاسه و کپک-مخمر در همه تیمار­ها نسبت به تیمار کنترل در طول زمان نگه­داری مشاهده گردید. بیشترین اثر ضد­میکروبی در تیمار کیتوزان، عصاره سماق 4 درصد و اسانس در شمارش کلی باکتریها (69/3 و 04/4 log CFU/g (لگاریتم شمارش کلنی/ گرم) کاهش درمقایسه با کنترل)، انتروباکتریاسه (61/3 و 73/3 log CFU/g در مقایسه با کنترل) و باکتری­های اسیدلاکتیک (67/2 و 53/2 log CFU/g کاهش) به‌ترتیب در بسته­بندی معمولی و اتمسفر اصلاح شده یافت گردید.

بحث و نتیجه ­گیری: این نتایج پتانسیل کیتوزان، عصاره آبی-الکلی سماق و اسانس آویشن شیرازی را به‌عنوان نگه­دارنده­های طبیعی در دمای یخچال در بسته­بندی معمولی و اتمسفر اصلاح شده پیشنهاد می­دهد.

متن کامل [PDF 508 kb]   (1596 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي(توصیفی- تحلیلی) | موضوع مقاله: میکروبیولوژی

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول